Zogaj: Kemi angazhuar 27 makina për pastrimin e rrugëve nga bora në kryeqytet

Prishtina

Zogaj: Kemi angazhuar 27 makina për pastrimin e rrugëve nga bora në kryeqytet

Nga: M.L Më: 11 janar 2022 Në ora: 20:35
Foto e postuar nga Zogaj në Facebook

Reshjet e dendura të borës dhe moti i acartë që po mbizotëron aktualisht ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve por edhe të këmbësore në kryeqytet.

Që nga dje Komuna e Prishtinës është aktivizuar në pastrimin e rrugëve.

Alban Zogaj, nënkryetar i Komuës së Prishtinës ka deklaruar se kompanitë e pastrimit janë të angazhuara me 27 kompani për pastrimin e rrugëve nga bora.

Po ashtu, Zogaj u bëri thirrje qytetarëve për kujdes të shtuar në trafik.

"Gjatë gjithë ditës kemi qenë dhe jemi në terren! Kompanitë e pastrimit janë të angazhuara me 27 makina për të pastruar rrugët nga bora. Ju lusim për kujdes të shtuar në trafik. #Prishtina", ka shkruar Zogaj nëFacebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat