Afër 900 raste të reja me Covid-19 vetëm në kryeqytet

Prishtina

Afër 900 raste të reja me Covid-19 vetëm në kryeqytet

Më: 19 janar 2022 Në ora: 15:28
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 2,050 raste të reja me virusin Covid-19.

Vetëm në Prishtinë 825 raste të reja me Covid-19.

Pas kryeqytetit, më shumë raste të reja u konfirmuan në Mitrovicë (196), Pejë (123), Gjakovë (108), Vushtrri (92), Prizren (92), Klinë (91) e kështu me radhë.

Në ndërkohë gjatë kësaj periudhe nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes, teksa janë shëruar 462 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat