Rama për Rugovën: Përgjithmonë në mendjet dhe zemrat tona

Prishtina

Rama për Rugovën: Përgjithmonë në mendjet dhe zemrat tona

Më: 21 janar 2022 Në ora: 23:23
Ibrahim Rugova

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka kujtuar ish-presidentin, Ibrahim Rugova, në 16 vjetorin e vdekjes.

Ai tha se Rugova do të jetë përgjithmonë në mendjet dhe zemrat tona.

“Sot kujtojmë Dr. Ibrahim Rugovën, Presidentin e parë të Republikës së Kosovës, intelektualin, akademikun dhe kritikun letrar. I përulemi përgjithmonë jetës dhe veprës së tij, si lider i lëvizjes më të madhe paqësore në Evropë, lëvizjes për çlirim kombëtar e pavarësi të Kosovës.” shkroi Rama.

Ai komentet i bëri në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat