Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Prishtinë

Prishtina

Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Prishtinë

Më: 26 janar 2022 Në ora: 11:19
Foto ilustrim

Kosova po vazhdon të regjistroj numër të madh të rasteve të infektuara me COVID-19.

Vetëm gjatë ditës së djeshme në vend u regjistruan 2 mijë e 707 raste të reja me virus.

21 mijë e 668 raste janë aktive me COVID-19 në Kosovë.

Komuna me më së shumti raste aktive është ajo e Prishtinës me 8 mijë e 49 raste.

E dyta me më së shumti raste është komuna e Mitrovicës me 1 mijë e 587 raste, pastaj ajo e Pejës me 1 mijë e 487 raste, Prizrenit me 1 mijë e 281 dhe Fushë Kosovës me 1 mijë e 199 raste.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat