Intervenohet në rrjetin e ujësjellësit, disa zona në kryeqytet mbesin pa ujë

Prishtina

Intervenohet në rrjetin e ujësjellësit, disa zona në kryeqytet mbesin pa ujë

Më: 24 shkurt 2022 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se disa zona në kryeqytet do të mbesin pa furnizim me ujë të pijshëm gjatë ditës së sotme, duke filluar nga ora 10:00-17:00.

“Ekipet teknike gjatë ditës së sotme do të intervenojnë në rrjet, në një pusetë ( në ujëmatës zonal)  në lagjen” Tophane ” në Prishtinë”.

“Si rrjedhojë e këtij intervenimi pa ujë të pijshëm duke filluar nga ora 10:00-17:00 do të mbesin:

Një pjesë e lagjes Tophane, rruga” Lidhja e Prizrenit”, rruga” Lidhja e Lezhës”, rruga” Sami Plakolli” ,rruga” Ilir Konushevci” dhe disa rrugica në afërsi të zonave”, njofton KRU “Prishtina”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat