108 veta u sulmuan nga qentë endacak për tre muaj në Prishtinë

Prishtina

108 veta u sulmuan nga qentë endacak për tre muaj në Prishtinë

Më: 23 prill 2022 Në ora: 18:50
Foto ilustrim

Në qendrat e mjekësisë familjare në kryeqytet, 108 persona kanë kërkuar trajtim si pasojë e sulmeve nga qentë endacakë.

Ndërsa Komuna e Prishtinës ende nuk ka vendosë se ku do të bëjë lokacionin për strehimoren e këtyre kafshëve.

Ajo në Siqevë u refuzua nga Ministria e Mjedisit, për çështje procedurale.

Video:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat