Komuna e Prishtinës jep sqarime për veturën me targa zyrtare që sonte u kthye nga Shqipëria

Prishtina

Komuna e Prishtinës jep sqarime për veturën me targa zyrtare që sonte u kthye nga Shqipëria

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 23:50
Foto ilustrim

Drejtori i Administratës në Komunën e Prishtinës, Bersant Beka është sqaruar pas lajmit të publikuar për futjen e një makine me targa zyrtare nga pika kalimtare me Shqipërinë.

Ai thotë se vetura me targa 01Z-77-34 nuk është në flotën e veturave që posedon Drejtoria e Administratës dhe nuk shfrytëzohet nga zyrtarët që punojnë në institucionin e Kryeqytetit.

Në bazë të asaj që është raportuar në portalin Indeksonline, ndjejë të nevojshme të sqaroj se vetura me targa 01Z-77-34 nuk është në flotën e veturave që posedon Drejtoria e Administratës dhe nuk shfrytëzohet nga zyrtarët që punojnë në institucionin e Kryeqytetit”, shkruan ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat