Abdixhiku: Manifesta në Prishtinë bëri bashkë artistë nga e mbarë bota

Prishtina

Abdixhiku: Manifesta në Prishtinë bëri bashkë artistë nga e mbarë bota

Më: 21 korrik 2022 Në ora: 00:38
Lumir Abdixhiku dhe Përparim Rama

Këtë të mërkure në Prishtinë ka nisur Bienalja më e madhe botërore, Manifesta.

Në lidhje me nisjen me nisjen e kësaj Bienalje, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tha se në tulltoren e kryeqytetit, që sipas tij, qe e harruar për shumë kohë, artistë nga qytete botërore dhanë vizionin e përshtypjet për Prishtinën.

“Ata shpjeguan dhe veprat që Manifesta 14 do t’i sjellë në javët e muajt në vijim në kryeqytet.Prishtina është me fat që është zgjedhur si shtëpi e një ndër ngjarjeve më të mëdha kulturore në Evropë”, ka shkruar Abdixhiku.

Kujtojmë se Bienalja Manifesta do të jetë e hapur deri më 30 tetor 2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat