Të huajt që erdhën në Prishtinë çmenden pas ushqimit tradicional

Prishtina

Të huajt që erdhën në Prishtinë çmenden pas ushqimit tradicional

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 21:50
Disa erdhën nga Brazili Greqia e Gjermani tashmë i kanë provuar gati të gjitha ushqimet tradicionale

Pasditen e kanë të rezervuar për festivalin Sunny Hill.

E paradite, ata që erdhën në Kosovë veç për këtë organizim, po lënë para në baret e restorantet e kryeqytetit, të cilat po thonë se po u pëlqejnë shumë.

Disa erdhën nga Brazili Greqia e Gjermani tashmë i kanë provuar gati të gjitha ushqimet tradicionale, të cilat u duken të shijshme.

Të tjerë edhe po vizitojnë vendet historike në Kosovë.

Këta, e 20 mijë qytetarët e tjerë që blenë bileta për Sunny Hillin e sivjetem, të dielën e kanë natën e fundit të festivalit. Ylli i mbrëmjes së katër me radhë është DJ amerikan Diplo, e veç tij në skenë do të ngjiten edhe artistë të tjerë vendor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat