​Komuna e Prishtinës në proces të hartimit të Planit Zhvillimor Komunal

Prishtina

​Komuna e Prishtinës në proces të hartimit të Planit Zhvillimor Komunal

Më: 25 gusht 2022 Në ora: 23:25
Foto nga takimi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka thënë se po angazhohen për një Prishtinë të planifikuar mirë.

Ai ka shkruar në Facebook se po angazhohen për hartimin e Planit Zhvillimor Komunal, për mbarëvajtjen e të cilit janë duke punuar me kujdesin më të madh.

“Sot në vazhdën e këtij procesi, në bashkëpunim të ngushtë me Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" sh.a, për të siguruar ofrimin e shërbimeve sa më cilësore të furnizimit me ujë dhe kanalizimit në tërë territorin e Kryeqytetit, bashkë me kryeshefin ekzekutiv, Sokol Xhafa, nënshkruam marrëveshjen e bashkëpunimit mes dy institucioneve tona”, ka shkruar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat