Rama në Abu Dhabi për tërheqje investimesh e donacionesh për Prishtinën

Prishtina

Rama në Abu Dhabi për tërheqje investimesh e donacionesh për Prishtinën

Më: 9 nëntor 2022 Në ora: 18:09
Foto nga takimi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Abu Dhabi.

“I nderuar të jem i ftuar i Kryesuesit të Departamentit të Shëndetësisë së Abu Dhabit, Shkëlqesisë së tij, Sheikh Abdulla bin Mohammed bin Butti Al Hamed, në vizitë zyrtare në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, në Abu Dhabi”, ka shkruar Rama në Facebook.

Kjo vizitë, sipas Ramës, po realizohet me qëllim të tërheqjes së investimeve e donacioneve në projektet madhore për Prishtinën dhe zgjerim të potencialit ekonomik të kryeqytetit dhe Kosovës në tërësi.

“Jemi të përkushtuar në vendosjen e marrëdhënieve me kryeqendra botërore, veçanërisht në krijimin e partnerëve strategjikë për zhvillimin e Prishtinës sonë”, ka shtuar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat