Prej sot, kjo rrugë e Prishtinës do të jetë e mbyllur për dy javë

Prishtina

Prej sot, kjo rrugë e Prishtinës do të jetë e mbyllur për dy javë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 08:11
Rruga “Xhorxh Bush”, do të jetë e bllokuar për qarkullim.

Duke filluar nga sot e deri më 8 janar, rruga “Xhorxh Bush”, do të jetë e bllokuar për qarkullim.

Sipas njoftimit të komunës, kjo po bëhet meqë do të fillojnë përgatitjet për dekorimin e qytetit.

“Komuna e Prishtinës po fillon përgatitjet për dekorimin e qytetit.

Andaj ju njoftojmë se rruga “Xhorxh Bush”, duke filluar nga udhëkryqi i “Bill Klinton” deri në udhëkryqin e rrugës “Garibaldi”, do të jetë e mbyllur 🚧 nga data 26 nëntor 2022 (duke filluar nga ora 🕔05:00) deri më 8 janar 2023”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat