Rama: Në kujtim të Presidentit historik – simbol i paqes dhe urtësisë

Prishtina

Rama: Në kujtim të Presidentit historik – simbol i paqes dhe urtësisë

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 12:05
Ibrahim Rugova

Edhe kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, e ka përkujtuar ish-presidentin Ibrahim Rugova, në përvjetorin e 78-të të ditëlindjes.

“Në kujtim të Presidentit historik, Dr. Ibrahim Rugova – simbol i paqes dhe urtësisë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Ai postimit të tij, ia ka bashkangjitur edhe një fotografi të Rugovës.

Sot është ditëlindja e presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Dr.Rugova u lind në Cërcë të Istogut, më 2 dhjetor 1944.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat