Bora nis të zbardhë Prishtinën

Prishtina

Bora nis të zbardhë Prishtinën

Më: 11 mars 2023 Në ora: 17:14
Foto ilustrim

Reshjet e borës kanë nisur të zbardhin Prishtinën këtë të shtunë, disa ditë para se zyrtarisht të fillojë stina e pranverës.

Gjatë ditës temperaturat kanë lëvizur nga 3 deri në 5 gradë, kurse reshjet e borës mund të përzihen me reshje të shiut.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të jetë edhe më ftohtë dhe temperaturat do të zbresin për 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat