Prishtina e mbuluar nga mbeturinat, Zogaj: Shpejt e arrijmë marrëveshjen

Prishtina

Prishtina e mbuluar nga mbeturinat, Zogaj: Shpejt e arrijmë marrëveshjen

Më: 14 mars 2023 Në ora: 13:48
Prishtinë

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka reaguar pas situatë së krijuar nga mbeturinat në Prishtinë. Kjo pasi punëtorët e kompanisë “Pastrimi” kanë hyrë në grevë.

Në rrjetin social facebook, Zogaj ka shkruar se së shpejti do të arrijnë një marrëveshje.

POSTIMI:

Të dashur qytetare te Prishtines,

Sot kemi gjendje alarmante ne qytet ... punetoret e Ndermarrjes 'Pastrimi' jane futur ne greve! Jemi duke u marr' intenzivisht me kete problem dhe shpejte arrijme marreveshje!

Kjo gjendje eshte e papranueshme dhe nuk do ta tolerojme!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat