Rruga "Ukshin Hoti" po asfaltohet, Rama: Do t’i ketë katër korsi

Prishtina

Rruga "Ukshin Hoti" po asfaltohet, Rama: Do t’i ketë katër korsi

Më: 10 shtator 2023 Në ora: 16:16
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar të dielën se rruga “Ukshin Hoti” po asfaltohet.

Rama shkroi në Facebook se rruga do t’i ketë katër korsi si dhe gjelbërim.

“Jemi duke e asfaltuar rrugën “Ukshin Hoti”, e cila do të ketë katër korsi, trotuare më të gjera dhe gjelbërim të shtuar”, shkroi ai në Facebook.

“Liruam hapësirën publike në këtë zonë dhe tani po ua kthejmë qytetarëve. Drejtoria e Investimeve Kapitale dhe Menaxhimit të Kontratave”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat