6 kandidatët për Prishtinën bashkohen për një zotim - Bota Sot
6 kandidatët për Prishtinën bashkohen për një zotim

Prishtina

E diel, 21 tetor 2018

6 kandidatët për Prishtinën bashkohen për një zotim

Më: 20 tetor 2017 Në ora: 20:26
ilustrim

Gjashtë kandidatët për kryetarë të Komunës së Prishtinës janë zotuar se do t’i mbajnë gjashtë premtime konkrete, të paraqitura nga organizata jo-qeveritare Demokraci Plus.

Shpend Ahmeti, Arban Abrashi, Lirak Çelaj, Selim Pacolli, Arbër Vllahiu dhe Rifat Deri janë zotuar se do t’i mbajnë premtimet për gjashtë verpime konkrete, nëse do të zgjedhen kryetar të Komunës së Prishtinës.

“Kandidatët për Kryetar të Prishtinës kanë nënshkruar #ZotimElektoral për Qeverisje të mirë ku zotohen në gjashtë (6) veprime konkrete që janë bazë për një qeverisje të mirë”, thuhet në një njoftim të organizatës Demokraci Plus.

Këto janë gjashtë veprimet për të cilat janë zotuar se do t’i mbajnë kandidatët për Prishtinën:

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test