Zotimet e Shpend Ahmetit për lagjen Mati - Bota Sot
Zotimet e Shpend Ahmetit për lagjen Mati

Prishtina

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Zotimet e Shpend Ahmetit për lagjen Mati

Më: 15 nëntor 2017 Në ora: 09:18
Shpend Ahmeti

Në tubimin e mbajtur në lagjen Mati, Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti bashkë me Selim Pacollin prezantuan para banorëve projektet që i kemi për këtë lagje.

Ideja për Prishtinën, qytet në çdo lagje, nënkupton shërbimet komunale sa më afër banorëve të lagjeve.

Kësisoj, në Mat do të hapet Bashkësia Lokale; do të ndërtohet parku i lagjes; do të zgjerohen kapacitetet e çerdhes ekzistuese; si dhe do të bëhet  ndërtimi i kolektorit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test