Aktivitetet e Komunës së Prishtinës për datat 27 dhe 28 nëntor - Bota Sot
Aktivitetet e Komunës së Prishtinës për datat 27 dhe 28 nëntor

Prishtina

E mërkurë, 17 tetor 2018

Aktivitetet e Komunës së Prishtinës për datat 27 dhe 28 nëntor

Më: 24 nëntor 2017 Në ora: 18:22
Ilustrim

Komuna e Prishtinës ka para disa aktivitet kulturore për ndër të festës kombëtare.

Aktivitetet kulturo-artistike në Prishtinë:

Më datën 27 Nëntor – Pallati i Rinisë, Salla e Kuqe

Ora 12:00 “TAKIME KORALE”

Pjesëmarrës do të jenë koret e shkollave Fillore të Prishtinës

Ora: 14:00 e deri 17:00, Vendi: Sheshi “Skënderbeu”

Qendra Kulturore e Fëmijëve (QKF), sektori i Klubit të Ambasadorëve të Rinj në bashkëpunim me Bibliotekën “Hivzi Sulejmani” Prishtinë, do të organizojnë një program kulturore për fëmijë, kushtuar Festës së 28 Nëntorit.

Në shesh do të përgatitet “Këndi i 28 Nëntorit” dhe më këtë rast, do të organizohet programi për fëmijë ku mund të marrin pjesë edhe të gjithë ata fëmijë që dëshirojnë të interpretojnë: Poezi, Këngë, Instrumente etj.

Më datën 28 Nëntor amfiteatri – Sheshi Zahir Pajaziti:

Ora 20:00 – 22:00 Koncert me SH.K.A që veprojne në Prishtinë.

Pjesëmarrësit në program:

• Qendra Kulturore e Fëmijëve

• Shoqata e Rapsodëve “Hivzi Sulejmani”

• ShKA “Bajram Curri”

• SHKA “Qamili i Vogël”

• AKV “Prishtina”

• SHKA “Minatori I RI”

• AFKV “Halvalija”

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test