Prishtina me 22 milionë euro më shumë pas miratimit të Ligjit - Bota Sot
Prishtina me 22 milionë euro më shumë pas miratimit të Ligjit

Prishtina

E shtunë, 17 nëntor 2018

Prishtina me 22 milionë euro më shumë pas miratimit të Ligjit

Më: 2 dhjetor 2017 Në ora: 20:44
Prishtina

22 milionë euro do t’i shtohen buxhetit të komunës së Prishtinës nëse ai miratohet në Kuvend të Kosovës.Sipas këtij ligji Prishtina do ta ketë edhe Spitalin dhe Policinë e vetë.

Por në këtë ligj nuk është përfshirë Pallati i Rinisë për shkak të mosdefinimit të statusit të saj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test