Ndotja e ajrit sonte në Prishtinë cilësohet e rrezikshme - Bota Sot
Ndotja e ajrit sonte në Prishtinë cilësohet e rrezikshme

Prishtina

Ndotja e ajrit sonte në Prishtinë cilësohet e rrezikshme

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 19:44
Ilustrim

Problemi i ajrit të ndotur po vazhdon të jetë aktual edhe këtë sezonë dimri në Prishtinë.

Posa ka filluar sezona e dimrit, ajri në Prishtinë ka filluar të ndotet dhe kuotat e ndotjes janë të larta.

Sonte, sipas matësit të Ambasadës Amerikane në Prishtinë, koeficienti i ndotjes ka arritur në 335.

Ky koeficient cilësohet si shumë i rrezikshëm për shëndetin e banorëve.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test