Policia e Kosovës merr vendim për artistin që hoqi flamurin kuq e zi nga hyrja e Prishtinës - Bota Sot
Policia e Kosovës merr vendim për artistin që hoqi flamurin kuq e zi nga hyrja e Prishtinës

Prishtina

E hënë, 15 tetor 2018

Policia e Kosovës merr vendim për artistin që hoqi flamurin kuq e zi nga hyrja e Prishtinës

Më: 27 janar 2018 Në ora: 20:43
Vendosja e flamurit

Flamuri Kombëtar, i vendosur tash e sa kohë në hyrje të Prishtinës, ishte zëvendësuar në orët e para të së shtunës me flamurin “ofsajd” të futbollit.

Për ndërrimin e flamurit, komuna nuk kishte pasur njohuri deri pas lajmërimit nga ana e qytetarëve. Edhe më pas ata nuk arrinin ta identifikonin atë.

Drejtori i Inspektoratit, Brahim Mehemetaj tha se së bashku me Policinë e Kosovës kanë dalë në vend të ngjarjes për ta larguar.

Mehmetaj tregon se për këtë iniciative të zëvendësimit nuk kanë pranuar deri tani ndonjë kërkesë.

Ndërsa nënkryetari i komunës, Selim Pacolli, bëri me dije se ajo pozitë i takon vetëm flamurit kombëtar.

Më vonë në vend të ngjarjes erdhi dhe autori i idesë, Driton Selmani i cili tha se flamuri tregon “pozitës jashtë loje” të situatës në vend. Selmani shpjegoi se kompania me të cilën ka bashkëpunuar ka qenë e angazhuar nga ai.

Më pas nga Policia e Kosovës, Selmani u drejtua për në stacionin policor, ku është shqiptuar gjobë edhe ndaj kompanisë për dëmtim të pronës publike.

Mirëpo, kjo ide i kishte pëlqyer kryetarit të Komunës, Shpend Ahmeti. Ai, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kishte shkruar se i vjen mirë se për situatën në vend është thënë edhe në këtë mënyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test