Prishtina me ajrin më të ndotur në planet - Bota Sot
Prishtina me ajrin më të ndotur në planet

Prishtina

E martë, 16 tetor 2018

Prishtina me ajrin më të ndotur në planet

Më: 28 janar 2018 Në ora: 16:01
Prishtina

Niveli i ndotjes së ajrit në Prishtinë dhe rrethinë edhe sot vazhdon të jetë nën masën e lejuar dhe po përbënë rrezik për shëndetin e qytetarëve.

Sipas vlerës së indeksit të cilësisë së ajrit, të cilën e ofron Ambasada Amerikane në Kosovë, sot në orën 14:00, ajri është klasifikuar në të kuqe, ose në kategorinë i pashëndetshëm.

veturat e shumta, KEK-u, përdorimi i thëngjillit (madje edhe gomave) për ngrohje, kushtet e pa favorshme atmosferike, janë faktorët kryesor të ndotjes së ajrit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test