Rruga e keqe “Mehmet Gradica” - Bota Sot
Rruga e keqe “Mehmet Gradica”

Prishtina

E mërkurë, 17 tetor 2018

Rruga e keqe “Mehmet Gradica”

Më: 2 shkurt 2018 Në ora: 17:05
Rruga “Mehmet Gradica”

Rruga “Mehmet Gradica” në lagjen “Bregu i diellit” në Prishtinë është dëmtuar dukshëm.

Qytetarët thonë se në këtë pjesë të rrugës ka probleme me qarkullimi e automjeteve, sidomos gjatë kohës kur nxënësit e shkollës “Ismail Qemaili” lëshohen nga mësimi.

“Prapa ndërtesës se Ontexit qe te qon te shkolla Ismail Qemali rruga është shumë ne gjendje te keqe, ka problem ne qarkullimin e makinave sidomos gjatë kohës kur nxënësit fillojnë dhe mbarojnë orarin e mësimit”, thuhet në ankesën e një qytetari drejtuar Komunës së Prishtinës.

Ankesa është bërë në Platformën digjitale të Komunës së Prishtinës, ku është përcjell me disa fotografi.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test