IHMK: Prishtina s’e ka ajrin më të ndotur në botë - Bota Sot
IHMK: Prishtina s’e ka ajrin më të ndotur në botë

Prishtina

E mërkurë, 17 tetor 2018

IHMK: Prishtina s’e ka ajrin më të ndotur në botë

Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 19:59
Ilustrim

Letafete Latifi, drejtoreshe e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës njoftoi se ajri i kryeqytetit nuk është me i ndoturi në botë, madje nuk hyn as në 10 vendet me ajrin më të ndotur.

Latifi po ashtu shpjegoi se çfarë saktësisht mat AQI-ja dhe sipas saj, vlerat numerike të AQI-së varen shumë nga vendi ku vendoset.

Nëse vendoset pranë ndonjë zone ku ka oxhaqe të shumta atëherë AQI është shumë e lartë dhe anasjelltas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test