Ndërtimi i dy fushave sintetike të futbollit - Bota Sot
Ndërtimi i dy fushave sintetike të futbollit

Prishtina

E martë, 23 tetor 2018

Ndërtimi i dy fushave sintetike të futbollit

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 10:15
Ndërtimi i dy fushave sintetike të futbollit

Këtë vit, në bashkëfinancim me Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), do të ndërtohen dy fusha sintetike të futbollit, me përmasa 105 x 68 metra, sipas standardeve të FIFA-s dhe UEFA-s.

Drejtori i Pronës, Dren Kukaj, bashkë me përfaqësues të FFK-së, kanë dalë në terren për t'i parë nga afër pronat komunale ku potencialisht mund të ndërtohen këto fusha, ashtu që të ndahen parcelat sa më të përshtatshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test