Panoja “Liri për aktivistët” përballë Kuvendit - Bota Sot
Panoja “Liri për aktivistët” përballë Kuvendit

Prishtina

Panoja “Liri për aktivistët” përballë Kuvendit

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 17:33
Panoja me fotografitë e Frashër Krasniqit, Adea Batushës, Ardhe Arifit dhe Egzon Halitit

Një pano e madhe me fotografitë e të dënuarve në rastin e sulmit të Kuvendit është vendosur përballë këtij të fundit.

Panoja me fotografitë e Frashër Krasniqit, Adea Batushës, Ardhe Arifit dhe Egzon Halitit është vendosur sot në këtë vend sikurse që është vendosur i njëjti afër Ministrisë së Arsimit disa ditë më parë.

Krasniqi, Arifi, Haliti dhe Batusha janë dënuar me 21 vjet burg për sulmin m zollë në Kuvendin e Kosovës në gushtin e vitit 2016.

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur një tryezë me këtë temë ku tërë procesin e kanë quajtur politik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test