Aksionarët e Stacionit të Autobusëve kërkojnë raportin financiar nga Bordi - Bota Sot
Aksionarët e Stacionit të Autobusëve kërkojnë raportin financiar nga Bordi

Prishtina

Aksionarët e Stacionit të Autobusëve kërkojnë raportin financiar nga Bordi

Më: 1 mars 2018 Në ora: 13:00
Aksionarët e Stacionit të Autobusëve

Sot është mbajtur takimi i parë i komisionit të ri të aksionarëve të Ndërmarrjes Publike Stacioni i Autobusëve.

Dy aksionarët e zgjedhur nga Kuvendi Komunal, Rifat Deri dhe Mirsad Vitia, bashkë me aksionarin e emëruar nga kryetari i Komunës, Muhedin Nushi, do të kërkojnë nga Bordi i Ndërmarrjes raportin financiar për tri vitet e fundit, për të parë se si qëndrojnë punët në atë drejtim dhe se çfarë ndryshimet duhet bërë në ndërmarrje.

Po ashtu, komisioni i aksionarëve do të kërkojë edhe: Planin e biznesit për vitet 2015, 2016, 2017 dhe 2018; Raportet vjetore të punës së bordit 2015, 2016 dhe 2017; Organogramin e Ndërmarrjes; Biografitë e të gjithë drejtorëve dhe zyrtarëve kryesorë; Informatë mbi datën e fillimit dhe përfundimit të mandatit të bordit aktual të drejtorëve; Informatë për datën e fillimit dhe përfundimit të mandatit të komisionit të auditimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test