Ahmeti priti në takim nënkryetarin e komunës së Parisit, Girard - Bota Sot
Ahmeti priti në takim nënkryetarin e komunës së Parisit, Girard

Prishtina

Ahmeti priti në takim nënkryetarin e komunës së Parisit, Girard

Më: 5 mars 2018 Në ora: 12:31
Pamje nga takimi

Komunën e Prishtinës e vizitoi sot nënkryetari i Komunës së Parisit,  Christophe Girard, bashkë me Ambasadorin francez në Kosovë, Didier Chabert. Ata u pritën nga Kryetari Shpend Ahmeti, Nënkryetari Selim Pacolli, si dhe drejtorët Muhedin Nushi dhe Yll Rugova.

Përgjatë këtij takimi u diskutua për thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve, sidomos në sektorin e kulturës. Kësisoj, do të marrim shembuj të mirë nga Parisi si për mbrojtjen e objekteve të rëndësisë së veçantë, ashtu edhe për shfrytëzimin e hapësirës publike për projekte të ndryshme kulturore.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test