Rruga më “vdekjeprurëse” në Kosovë - Bota Sot
Rruga më “vdekjeprurëse” në Kosovë

Prishtina

E shtunë, 20 tetor 2018

Rruga më “vdekjeprurëse” në Kosovë

Më: 3 qershor 2018 Në ora: 11:38
Foto ilustrim

Banorët e fshatit Vranidoll të kryeqytetit ankohen se komuna i ka harruar, nuk ua ka rregulluar asnjë rrugë tash e sa kohë, nuk kanë sinjalistikë dhe kanë ankesa tjera sa i përket infrastrukturës lokale.

Banorët e këtij fshati e kanë dhënë një epitet rrugës që kalon përgjatë shtëpijave të tyre, ata po e quajnë si “rruga më vdekjeprurëse në Kosovë”.

Si rruga që lidhë Prishtinën dhe Podujevën po thuhet se është e rrezikshme shumë, sidomos tani në kohën e fundit.

Banorët e fshatit po ankohen se nuk ka pasur investime që disa kohë në fshat dhe po ju mungojnë gjërat themelore që i duhen për jetesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test