Kryeqyteti me rrugë të re në lagjen “Kalabria” - Bota Sot
Kryeqyteti me rrugë të re në lagjen “Kalabria”

Prishtina

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Kryeqyteti me rrugë të re në lagjen “Kalabria”

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 09:49
Kryeqyteti me rrugë të re në lagjen “Kalabria”

Komuna e Prishtinës shumë shpejt do të fillojë ndërtimin e rrugës së re në lagjen Kalabria, rrugë kjo drejt dy objekteve të rëndësishme që do të ndërtohen në këtë lagje.

Sipas kumtesës për media dërguar nga kjo komunë, përmes kësaj rruge, objekti për fëmijët me Down Syndrome dhe ata me autizëm që do të ndërtohet nga TIKA.

Si dhe çerdhja e re e lagjes që do të ndërtohet nga Komisioni Evropian, do të kenë qasje në rrugën kryesore afër stacionit të autobusëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test