Komuna e Prishtinës bëhet edhe me një nënkryetar - Bota Sot
Komuna e Prishtinës bëhet edhe me një nënkryetar

Prishtina

E hënë, 19 nëntor 2018

Komuna e Prishtinës bëhet edhe me një nënkryetar

Më: 23 qershor 2018 Në ora: 17:12
Muhedin Nushi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka ndarë me ndjekësit dy informacione të rëndësishme që lidhen me komunën.

Ai ka shkruar se nga dje është funksionalizuar Ligji për Prishtinën si dhe ka njoftuar se Muhedin Nushi është emëruar nënkryetar i ri i komunës.

“Dje ka hy në fuqi ligji për Prishtinën. Pjesë të ndryshme do të zbatohen sipas planeve që do ti dakordojmë bashkë me ministrinë.

Drejtori reformator i Administrës, Muhedin Nushi është emëruar nënkryetar i Komunes tonë. Suksese Muhedin!”, ka shkruar Ahmeti. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test