Era rrëzoi tendat te Grandi në Prishtinë, zjarrfikësit mënjanojnë rrezikun - Bota Sot
Era rrëzoi tendat te Grandi në Prishtinë, zjarrfikësit mënjanojnë rrezikun

Prishtina

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Era rrëzoi tendat te Grandi në Prishtinë, zjarrfikësit mënjanojnë rrezikun

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 20:17
Foto nga vendi i ngjarjes

Disa tenda të vendosura nga Misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), janë rrëzuar nga era e fuqishme në mesditë.

Zjarrfikësit dhe Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë mënjanuar rrezikun.

Ndërkohë që kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se janë dëmtuar tre vetura që kanë qenë në parking por fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz.  

“Era e fuqishme ka çmontuar një pjesë të tendave të vendosura nga OSBE për Panairin Gratë në Biznes në Sheshin Zahir Pajaziti. Në vendin e ngjarjes kanë dalë menjëherë ekipet e DShP dhe Zjarrfikëset e Prishtinës. Për fat të mirë nuk ka të lënduar dhe ka dëme vogla materiale (tri vetura të parkuara). Ekipet e emergjencës janë duke pastruar terrenin”, ka thënë Ahmeti.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test