Ahmeti tregon se kur do të nisë dhe pse po vonon faza e tretë e dezinfektimit - Bota Sot
Ahmeti tregon se kur do të nisë dhe pse po vonon faza e tretë e dezinfektimit

Prishtina

E hënë, 19 nëntor 2018

Ahmeti tregon se kur do të nisë dhe pse po vonon faza e tretë e dezinfektimit

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 13:26
Foto ilustrim

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar se dy valë të dezinfektimit të qytetit kanë përfunduar dhe se edhe katër të tjera kanë mbetur të kryhen.

“Mirëpo, kur ka të reshura efekti është minimal. Valën e tretë ende nuk po e fillojmë sepse deri të merkurën pritet të ketë shi”, ka thënë Ahmeti.

“Në momentin kur kemi së paku një periudhë dyditore pa shi, Komuna fillon menjëherë valën e tretë sepse përndryshe efekti i dezinfektimit është i pavërejtshëm”, ka shkruar ai në Facebook.

“Krejt regjioni ku ka shi si këtë sezonë po ballafaqohet me të njejtin problem. Komuna e Prishtinës përmes drejtorisë së shëndetësisë do te ju mbaj të informuar për oraret”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test