Mjet i dyshimtë shpërthyes në Prishtinë - Bota Sot
Mjet i dyshimtë shpërthyes në Prishtinë

Prishtina

Mjet i dyshimtë shpërthyes në Prishtinë

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 10:49
Foto

Në fshatin Prapashticë të Prishtinës është gjendur një mjet i dyshimtë shpërthyes.

Policia e Kosovës ka siguruar vendin e ngjarjes, ndërsa njësiti i dominimit “EOD” nga FSK-ja dhe KFOR-i, kanë identifikuar mjetin të cilën në mënyrë të sigurt e kanë tërhequr, njofton PK,

“Ankuesi moshë e mitur mashkull K/Shqiptar ka njoftuar se në pyll ka vërejtur një mjet të dyshimtë shpërthyes. Patrulla policore ka siguruar vendin e ngjarjes, kurse njësiti i deminimit “EOD” nga FSK-ja dhe KFOR-i, kanë identifikuar mjetin (bëhet fjalë për një mortajë antitank) të cilën në mënyrë të sigurt e kanë tërhequr”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...