Qymyr në mes të Prishtinës, reagon Memli Krasniqi - Bota Sot
Qymyr në mes të Prishtinës, reagon Memli Krasniqi

Prishtina

Qymyr në mes të Prishtinës, reagon Memli Krasniqi

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 21:18
Memli Krasniqi

Cilësia e ajrit në vendin tonë, veçmas në kryeqytet vazhdon të jetë alarmante.

Niveli i lartë i ndotjes së ajrit shihet si rrezik potencial për shëndetin dhe jetën e njeriut, ndërsa është vet faktori njeri ai që është ndotësi më i madh i tij. 

Në lidhje me këtë përmes një instastory ka reaguar edhe deputeti i Kuvendit të Rupublikës së Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi.

Krasniqi ka postuar një instastory ku shihet një grumbull qymyri e ku ka shkruar: Në mes të Prishtinës qymyr, tani jo kerret po e ndotin ajrin, qeto kerre janë edhe verës.

Ndryshe vitin e kaluar për shkak të ruajtjes së ambientit në mënyrë që ajri të jetë sa më i pastër, u ndalua përdorimi i thëngjillit, në të kundërtën përdoruesit edhe do të sanksionoheshin.

Kujtojmë që dimrin e kaluar, Prishtina ka qenë një nga qytetet më të ndotura në botë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...