Pas shkarkimit nga pozita e drejtorit të Shëndetësisë, flet Arben Vitia - Bota Sot
Pas shkarkimit nga pozita e drejtorit të Shëndetësisë, flet Arben Vitia

Prishtina

Pas shkarkimit nga pozita e drejtorit të Shëndetësisë, flet Arben Vitia

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 23:36
Arben Vitia

Drejtori i deritashëm i Shëndetësisë në Prishtinë, Arben Vitia, ka folur pas vendimit që ka marr Shpend Ahmeti për ta shkarkuar atë dhe kolegen e tij Nora Kelmendin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Arben Vitia,  thënë gjatë ditës së sotme nuk ka shjkuar fare në punë, pasi sipas tij, Shpend Ahmeti ka thënë se e ka shkarkuar nga detyra.

“ Unë nuk kam dalë në punë sot fare. Mbrëmë Ahmeti e tha edhe në televizion se ne jemi shkarkuar. Vendim me shkrim unë nuk  kam marrë, por ne e kemi kuptuar se jemi shkarkuar”, ka thënë Vitia.

Ai ka thëne se komunikimi me Ahmetin kohëve te fundit ishte i pamundur.

“ Unë kam mesazhe dhe emaile që kryetari nuk na është përgjigjur. Tash e sa muaj ne nuk kemi komunikuar fare”, ka thënë ai

Vitia ka treguar se nuk i kujtohet edhe takimi i fundit që ka pasur me Shpend Ahmetin.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...