Çfarë jete bëjnë serbët në Prishtinë? - Bota Sot
Çfarë jete bëjnë serbët në Prishtinë?

Prishtina

Çfarë jete bëjnë serbët në Prishtinë?

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 20:19
Bërnicë e poshtme, Prishtinë

Serbët e Bërnicës së poshtme të Prishtinës po kërkojnë linjë direkte transporti.

Serbët e Bërnicës së poshtme të Prishtinës po kërkojnë linjë direkte transporti Bërnicë e poshtme -Graçanicë dhe Mitrovicë e Veriut meqenëse ata, fëmijët e tyre i dërgojnë në shkollat e këtyre dy komunave e jo në ato të kryeqytetit.

Komuna e Prishtinës thotë se një kërkesë e tyre është zor e realizueshme.

“Kushtet do të thoja janë solide, e vetmja mënyrë për të jetuar është bujqësia dhe unë e punojë tokën për nevojat e familjes”, ka thënë një qytetarë i Bërnicës.

Se e marr ndihmë nga Kosova, ai ka thënë se më herët ka marrë social nga shteti i Kosovës, por që tani nuk merr, derisa ka shtuar se tani merr vetëm 100 euro ndihmë nga Serbia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...