Heqja e fotografive, Haskuka: Pronto portalet po shpifin - Bota Sot
Heqja e fotografive, Haskuka: Pronto portalet po shpifin

Prizreni

Heqja e fotografive, Haskuka: Pronto portalet po shpifin

Më: 30 dhjetor 2018 Në ora: 19:24
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka demantuar një pjesë të mediave të cilat kanë raportuar se ka hequr fotografitë e figurave kombëtare nga zyra e tij.

“Pronto portalet, shpifin e gënjejnë gjoja i paskam hekë figurat kombëtare nga zyra ime. Unë nga zyrat i kam heq pikërisht këta shpifës që kanë vjedhë me vite Komunën dhe Kosovën”, shkruan Haskuka në Facebook.

Ai sqaron se fotografia e vetme e larguar në Prizren është ajo e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Veselit që, sipas tij, me vite të tëra në kundërshtim me ligjin qëndronte në Qendrën Historike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...