“Festa e Abetares” mbahet në Prizren - Bota Sot
“Festa e Abetares” mbahet në Prizren

Prizreni

“Festa e Abetares” mbahet në Prizren

Më: 17 maj 2019 Në ora: 07:53
“Festa e Abetares”

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë sot organizon manifestimin tradicional “Festa e Abetares”.

Ky aktivitet do të mbahet në ora 11:00 në Sallën e Sporteve “Sezai Surroi” në Prizren.

Në këtë manifestim, fjalë rasti do të mbajnë, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe ministrja e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë, Besa Shahini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat