KFOR-i me ushtrim në fshatin Zhur - Bota Sot
KFOR-i me ushtrim në fshatin Zhur

Prizreni

KFOR-i me ushtrim në fshatin Zhur

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 07:17
Ilustrim

KFOR-i ka paralajmëruar se do të realizojë një ushtrim në rajonin e Komunës së Prizrenit, saktësisht në fshatin Zhur.

Ky ushtrim që do të mbahet të hënën nga ora 7:00 deri në ora 14:00 do të përdoren edhe mjete ushtarake, përfshirë edhe helikopterë.

KFOR dhe Komuna e Prizrenit kanë njoftuar opinionin që të kenë parasysh këtë situatë dhe të ndjehen të sigurtë.

Ky ushtrim ushtarak nuk do të ketë ndonjë ndikim në mjedis dhe nuk do të pengojë rrjedhën normale të qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat