Hapet sezoni i paragllajdingut në Prizren - Bota Sot
Hapet sezoni i paragllajdingut në Prizren

Prizreni

Hapet sezoni i paragllajdingut në Prizren

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 08:00
Ilustrim

Sot do të bëhet hapja zyrtare e sezonit të paragllajdingut në Prizren, si një produkt i ri turistik në qytetin e Prizrenit, por edhe në gjithë Kosovën.

Hapja do të bëhet në pikënisjen e paragllajdistëve, në Cvilen, me ç'rast do të ketë edhe fjalime rasti nga kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, përfaqësuesja nga projekti Promovimi i Punësimit në Sektorin Privat, Donika Gashi dhe kryetari i aeruklubit Shkaba, Ardall Celina.

Projekti i Paragllajdingut është projekt i përbashkët mes Komunës së Prizrenit, PPSE Sëisscontact dhe aeroklub Shkaba, që ka për qëllim krijimin e atraksioneve të reja turistike nga fusha e turizmit malor dhe aventurier.

Hapja zyrtare do të bëhet me fillim në ora 12:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat