Komuna e Prizrenit shpërndan lopë qumështore për fermerë - Bota Sot
Komuna e Prizrenit shpërndan lopë qumështore për fermerë

Prizreni

Komuna e Prizrenit shpërndan lopë qumështore për fermerë

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 06:09
Ilustrim

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në shpërndarjen e lopëve qumështore, për përfituesit nga thirrja e hapur nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

Shpërndarja do të bëhet në Tregun e Kafshëve, ndërkaq i pranishëm do të jetë edhe drejtori i DBZHR-së, Egzon Elshani.

Për shkak të distancës, në këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar nga ana e Komunës nga Shtëpia e Bardhë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...