Prizren, aksion treditor për pastrimin e qytetit - Bota Sot
Prizren, aksion treditor për pastrimin e qytetit

Prizreni

Prizren, aksion treditor për pastrimin e qytetit

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 07:51
Ilustrim

Për shkak të bllokimit të procesit për kontraktim të kompanive për pastrim të qytetit, Drejtoria e Shërbimeve Publike e Prizrenit prej sot do të fillojë me aksionin dhe fushatën vetëdijesuese për pastrimin e kësaj komune.

Në kuadër të këtij aksioni, për 3 ditë rresht do të bëhet largimi i pikave ilegale të mbeturinave, pastrimi, fshirja dhe kositja në 20 lokacione të ndryshme, përfshirë lagjet e ndryshme dhe zonat periferike të qytetit.

Lidhur me këtë iniciativë, Drejtoria e Shërbimeve Publike dje organizoi një takim koordinues me përfaqësuesit e kompanive vullnetare dhe OJQ-ve të ndryshme, të cilët shprehën vullnetin për t’iu bashkangjitur kësaj fushate.

Aksioni do të fillojë nga ora 11:00 nga objekti i Administratës Komunale.

Ndwrsa, po sot kryetari i Komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka do të presw në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Jan Braathu.

Por, paraprakisht Haskuka dhe Braathu do të bëjnë mbjelljen e dy fidaneve në parkun e ri të ndërtuar nga Komuna e Prizrenit, prapa ndërtesës së Shtëpisë së Bardhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat