Varroset gruaja e vrarë nga burri në Prizren - Bota Sot
Varroset gruaja e vrarë nga burri në Prizren

Prizreni

Varroset gruaja e vrarë nga burri në Prizren

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 15:23
Pamje nga varrimi

Armenda Aliu mbeti e vrarë nga 15 plumbat e shtënë nga bashkëshorti i saj.

Ajo u vra të martën, rreth orës 23:00, në rrugën “Hysni Morina” në Prizren nga burri i saj.

Ndërsa, sot, shumë familjarë, miq e të tjerë, janë mbledhur në varrezat e Podujevës, për t’i dhënë lamtumirën e fundit, të ndjerës që u vra në Prizren.

Image

Ky krim tronditi mbarë opinionin, duke bërë thirrje për ngritjen e vetëdijes ndaj dhunës dhe vrasjeve të grave, për të cilat pati reagime edhe nga politikanët.

Burri i të ndjerës pasi kishte vrarë bashkëshorten, e kishte lajmëruar policinë dhe vëllanë për krimin makabër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...