Aksident me parashutë në Prizren, një i vdekur – një tjetër i lënduar rëndë

Prizreni

Aksident me parashutë në Prizren, një i vdekur – një tjetër i lënduar rëndë

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 15:17
Ilustrim

Një person ka gjetur vdekjen dhe një tjetër ka pësuar lëndime të rënda, pas një aksidenti gjatë fluturimit me paraglajd në Prizren.

Këtë e ka bërë të ditur, zëdhënësi i Policisë Rajonale të Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Rreth orës 13:00, policia ka marrë një njoftim rreth një incidenti të ndodhur në një zonë të fluturimeve me paragllajd. Në parashutë kanë qenë dy persona, meshkuj. Nga informatat e para, njëri ka ndërruar jetë, ndërsa tjetri ka pësuar lëndime të rënda dhe është duke u trajtuar në Spitalin Rajonal në Prizren”, ka thënë Osmanollaj. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat