Përurohet shtegu i ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren - Bota Sot
Përurohet shtegu i ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren

Prizreni

Përurohet shtegu i ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 06:02
Prizren

Komuna e Prizrenit ka bërë të ditur se sot do të bëhet përurimi i shtegut të ri Via Ferrata "Panorama" në Prizren, e cila gjendet në lokacionin e Grykës së Lumbardhit 4.5 km nga qendra e qytetit.

Shtegu Via Ferrata "Panorama" është produkti më i ri turistik i Prizrenit, i cili është realizuar në bashkëpunim mes Komunës së Prizrenit, PPSE Swisscontact dhe SHB Sharri përmes projektit "Promovimi i Punësimit në Sektorin Privat".

Prezentë në përurimin e këtij shtegu do të jenë kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, drejtoresha e Zyrës Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim - SDC, Katharina Stocker, kryetari i SHB Sharri, Sadik Shporta dhe të ftuar të tjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat