Sot hapet panairi i turizmit në Prizren

Prizreni

Sot hapet panairi i turizmit në Prizren

Më: 24 dhjetor 2019 Në ora: 08:05
Foto ilustrim

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomi në Komunën e Prizrenit, ka njoftuar se sot do të mbahet Panairi i Turizmit, i cili do të mbahet në hapësirat e “Kejit” përballë xhamisë së Sinan Pashës.

Sipas Komunës, në këtë panair do të bëhet prezantimi i produkteve nga tour operatorët, bizneset hoteliere, guidat vendore dhe mysafirët e ftuar.

Hapja do të bëhet në ora 12:00 nga ana e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Në kuadër të këtij panairi organizohet edhe ekspozita e fotografive të vjetra të qytetit të Prizrenit në hamamin e Gazi Mehmet Pashës dhe konferenca “Gastronomia dhe Turizimi” që do të mbahet në njërin nga hotelet në Prizren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat