Katër vrasjet që tronditën vitin e kaluar Prizrenin - Bota Sot
Katër vrasjet që tronditën vitin e kaluar Prizrenin

Prizreni

Katër vrasjet që tronditën vitin e kaluar Prizrenin

Më: 18 janar 2020 Në ora: 15:32
Foto ilustrim

Katër vrasje të rënda ndodhën vitin e kaluar në rajonin e Prizrenit. Ndërsa, vrasja e Armenda Aliu – Velija pati tronditur Prizrenin.

Gruaja 48 vjeçare u vra nga arma e zjarrit me 15 plumba nga bashkëshorti i saj, Bajram Velija.

Çifti Velija morën rrugë nga Zvicra për në Prizren, gjatë muajit korrik.

Një zënkë e ashpër përfundoi me tragjedi.

Kjo vrasje llogaritet më e rënda që ndodhi vitin e kaluar në Prizren.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj tregon se vitin e kaluar në rajonin e Prizrenit janë shënuar katër vrasje.

Dy vrasje në Prizren, kurse dy të tjera në Suharekë.

Vrasja e dytë në Prizren, pati ndodhur me një foshnje.  Një nënë ishte arrestuar për mbytjen e foshnjës së saj.

Dy vrasje, vitin e kaluar, patën tronditur edhe Suharekën.

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës vrau punëtorin në kazino.

Vrasja tjetër brenda 24 orëve ndodhi në fshatin Studençan.

Vëllai vrau vëllain, për çështje pronësore.

“Policia ka arritur të identifikojë dhe arrestojë autorët e këtyre vrasjave”, tha Osmanollaj.

Sipas tij, me përjashtim të këtyre vrasjeve, situata e sigurisë në regjionin e Prizrenit ka qenë e qetë.

“ Viti 2019-të për këtë regjion, ka qenë më i suksesshmi gjatë 10 fiteve të fundit “, tha ai.

Ai tha se gjatë këtij viti janë konfiskuar 160 armë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat