Kryetari Bodrumit të Turqisë ka vizituar Prizrenin - Bota Sot
Kryetari Bodrumit të Turqisë ka vizituar Prizrenin

Prizreni

Kryetari Bodrumit të Turqisë ka vizituar Prizrenin

Nga: A.SH Më: 19 janar 2020 Në ora: 17:57
Ahmet Aras dhe Mytaher Haskuka

Kryetari i Komunës së Bodrumit të Turqisë, z. Ahmet Aras, ka vizituar qytetin e Prizrenit.

Ai është takur edhe me kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka me të cilin kanë biseduar për mundësitë e ndonjë bashkëpunimi të mundshëm.

“Ai e njeh mirë vendin tonë, pasi që në vitin 2012 ka qenë në Kosovë si ushtar i KFOR-it turk, ndërsa tani pas 7 vitesh shprehu mallin e tij për qyetin”, ka shkruar Haskuka ne Facebook.

Postimi në Facebook:

Kryetari i Komunës së Bodrumit të Turqisë, z. Ahmet Aras, ka vizituar qytetin e Prizrenit, me ç'rast u takuam për të bashkëbiseduar e për të shikuar mundësitë e ndonjë bashkëpunimi të mundshëm.

Ai e njeh mirë vendin tonë, pasi që në vitin 2012 ka qenë në Kosovë si ushtar i KFOR-it turk, ndërsa tani pas 7 vitesh shprehu mallin e tij për qyetin ku kishte dhënë kontribut për 6 muaj për paqe e siguri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat